Prispôsobenie šírky stĺpca

Šírka stĺpcov v Exceli sa dá prispôsobovať dvomi spôsobmi, väčšina bežných užívateľov pozná iba jeden, a to prispôsobenie šírky stĺpca najširšiemu obsahu v danom stĺpci. Toto ale spôsobuje problémy, ak potrebujeme prispôsobiť šírku stĺpcov len v určitej časti pracovného hárku.

Prispôsobenie šírky stĺpca na najširší obsah v stĺpci

V nasledovnom príklade máme dva stĺpce a chceme, aby tabuľka bola čo najužšia. To dosiahneme tak, že prispôsobíme šírku stĺpcov na najširšie, čo je v danom stĺpci napísané. Veľmi jednoducho, nastavme ukazovateľ myši vpravo od hlavičky stĺpca, ktorý chceme prispôsobiť, aby sa zmenil na dvojšípku (na obrázku v červenom krúžku) a kliknime dva krát rýchlo ľavým tlačidlo myši.

Prispôsobenie stĺpca v Exceli

Stĺpce môžeme prispôsobiť po jednom alebo aj všetky naraz. Ak chceme viacero naraz, musíme ich pred tým vybrať (označiť).

Prispôsobenie šírok stĺpcov len vo vybranej oblasti

Náš príklad trošku zmeníme. Pod tabuľkou pribudne oznáme nie o vytvorení zostavy.

Šírka stĺpca na výber

Ak použijeme v stĺpci A prispôsobenie šírky stĺpca pomocou dvojkliku v hlavičke stĺpca, tak sa veľmi rozšíri, lebo sa bude prispôsobovať obsahu bunky A7. My ale chceme opäť mať prispôsobené stĺpce len v „modrej“ tabuľke. Ako sa to v Exceli dá?

  1. Vyberieme len tie bunky, pre ktoré chceme prispôsobiť šírku. V našom prípade A1:B5.
  2. Vo verzii Excel 2007 a vyššej použijeme postup: Karta Domov, Skupinový rámček Bunky, Príkaz Formát Prispôsobiť šírku stĺpca.
    Vo verzii Excel 2003: Príkaz Formát Stĺpec Prispôsobiť výber.

Šírka stĺpca podľa výberu

 

Ako sa vám páčil článok?

Hlasujte kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ nikto nehodnotil! Buďte prvý, kto ohodnotí tento článok.

Sme šťastní, že sa vám článok páči

Sledujte nás na YouTube či Facebooku